Słowo od redaktora

SESJA – kiedy studiowałem, traktowaliśmy ów rzeczownik jako akronim, który znaczył: System Eliminacji Studentów Jest Aktywny. Dzięki studentom naszej uczelni poznałem inny wariant (który znajdziecie Państwo w felietonie). Większość żaków szczęśliwie sesję przetrwała, niedobitki zbierają siły, by ponownie zawalczyć w „kampanii wrześniowej” – za nich trzymamy kciuki! Jedni i drudzy mieli wcześniej okazję, by dobrze się bawić (razem z przedstawicielami kadry dydaktycznej, Samorządem Studentów WAT i mieszkańcami Bemowa) na Juwenaliach – MegaWAT 2018.
Mimo okresu wakacyjno-urlopowego, tempo pracy na uczelni nie zwalnia – nasi studenci i naukowcy wciąż wynajdują, patentują, publikują, wygrywają konkursy, co przekłada się na granty, medale i wyróżnienia (o których piszemy w dalszej części numeru). Oprócz aktywności naukowej, czynnie uczestniczą też w wydarzeniach sportowych oraz propagujących wiedzę.
Życzę Państwu udanych wakacji i urlopów, pełnych słońca i niezapomnianych wrażeń. Dobrego wypoczynku (z naszym miesięcznikiem w plecaku)!

Zapraszam do lektury!

Hubert Kaźmierski

 


5–6 (266–267)
maj–czerwiec 2018