Słowo od redaktora

Szanowni Państwo!
Nadejście wiosny budzi w nas radość oraz nadzieję i energię do działania. Z radością obserwowaliśmy pełną energii młodzież, która licznie odwiedziła Wojskową Akademię Techniczną w Dniu Otwartym, by zapoznać się z ofertą i specyfiką uczelni, na którą mają nadzieję studiować już niedługo. Sprzęt i wyposażenie laboratoriów oraz ciekawe pokazy zastosowania nauki w praktyce budziły olbrzymie zainteresowanie odwiedzających, podobnie jak oferta dydaktyczna – dotycząca zarówno kierunków wojskowych, jak i cywilnych.
Z podobną radością mogliśmy kibicować młodym uczestnikom Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego, którzy dzielnie walczyli w finale – nie tylko z innymi uczestnikami, ale i z własnym zdenerwowaniem oraz trudnymi zadaniami.
Emocje budziły także zmagania sportowe – uczestnikom VIII Półmaratonu Komandosa kibicowali licznie zgromadzeni kibice, a wśród nich rektor-komendant WAT.
Dużo ilość nagród i odznaczeń (o których przeczytacie Państwo w bieżącym numerze) dla pracowników naukowych, studentów i żołnierzy to najlepsze świadectwo, że w Wojskowej Akademii Technicznej panuje pozytywna energia – nie tylko na wiosnę.
Zapraszam do lektury nowego „Głosu Akademickiego”.

Hubert Kaźmierski

 


2–3 (251–252)
luty–marzec 2017